Amritsar, Punjab
GST No. 03AAMCB4919L1ZG
Call 07949306110 68% Response Rate
Send Enquiry
| Minimum Order Quantity | 1 Container |
| Form | Liquid |
| Brand | BDC |
| Packaging Type | Bucket |
| Packaging Size | 25 kg |
| Purity | 99 % |
| Color | White |
| Grade Standard | Textile Grade |
Additional Information:
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 1 Container |
| Brand | BDC |
| Packaging Type | Bucket |
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 25 kg |
| Purity | 100% |
| Usage/Application | Industrial |
| Physical State | Liquid |
Additional Information:
View Complete details
| Form | Paste |
| Packaging Type | Bucket |
| Viscosity | 200-600 cPs |
| Packaging Size | 20 kg |
| Purity | 99 % |
| Color | White |
| Grade Standard | Textile Grade |
View Complete details
| Color | White |
| Ink Form | Liquid |
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand Name | BDC |
| Wash Care | Machine Wash |
| Tassels | Yes |
| Border Type | Printed Border |
View Complete details
| Pack Type | Bottle |
| Sterility | 30/Kg |
| Color | Black |
| Usage | Textile Printing |
| Pack Size | 1 kg |
| Form | Liqud |
View Complete details